Google Data Studio – do czego służy?

google data studio

Google Data Studio to niedocenianie i mało znane narzędzie dostępne od 2016 roku. Daje możliwość integracji informacji i tworzenia opierających się na nich raportów. Wyjaśniamy, dlaczego warto korzystać z tego narzędzia.

Google Data Studio – najważniejsze informacje

Opisywane narzędzie pozwala na transparentną wizualizację danych. Na ich podstawie można tworzyć efektywne raporty umożliwiające analizę konkretnych obszarów firmy lub skuteczności kampanii. Jest proste w użytkowaniu, a jego stosowanie umożliwia wyciąganie wniosków z popełnianych błędów, a co za tym idzie rozwijanie prowadzonej działalności. Czytelny interfejs Google Data Studio sprawia, że obsług narzędzia nie wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Narzędzie może pobierać dane z wielu źródeł, są to między innymi:

  • Google Cloud Storage,
  • Google Analytics,
  • platforma YouTube,
  • Microsoft SQL Server.
  • Google Search Console,
  • Google Ads.

W zasadzie powyższa lista jest nieograniczona, a opcje opisywanego narzędzia dają możliwość integracji z większością źródeł danych. Więcej o GDS przeczytasz na https://sempai.pl/blog/czym-jest-google-data-studio-i-jak-z-niego-korzystac/.

Google Data Studio – dlaczego warto?

Google Data Studio to narzędzie posiadające wiele zalet. Pierwszą z nich jest przystępność i przejrzystość interfejsu, który może być personalizowany posług indywidualnych preferencji. Okazujące się dane są zrozumiałe, a każda ważniejsza informacja może być ukazywana na różne sposoby. Kolejna kwestia to komfort użytkowania. Jak wspomniano baza danych dla Google Data Studio jest prawie nieograniczona, wystarczy kilka chwil, by rozpocząć analizę wybranych informacji. Takie rozwiązanie pozwala na zauważalną oszczędność czasu. Wszystkie dane znajdują się w jednym miejscu, a użytkownik nie musi przeszukiwać wielu folderów w celu ich znalezienia i porównania. Warto dodać, że GDS to darmowe narzędzie, większość znajdujących się na nim opcji nie wymaga żadnego nakładu finansowego. Nieznaczny procent rozwiązań narzędzia wymaga dodatkowych opłat, są to niektóre konektory do zewnętrznych źródeł oraz urozmaicone sposoby wizualizacji danych.